De afgelopen dagen zijn op de Duitse Waddeneilanden meerdere pakketten met cocaïne aangespoeld. In totaal gaat het om ongeveer 150 kilo van de harddrug. De eerste vondst werd zondag gedaan op het eiland Föhr. Later deze week werden ook drugs gevonden op de stranden van Amrum en Sylt. In Denemarken, nabij de Waddeneilanden, zijn tot nu toe geen vergelijkbare pakketten aangetroffen.
Oorsprong van de pakketten onduidelijk
De herkomst van de aangespoelde cocaïne is nog niet vastgesteld. Een woordvoerder van de Duitse douane stelt dat de pakketten mogelijk opzettelijk in zee zijn gedumpt. Een andere theorie is dat de drugs aan de buitenkant van een schip waren bevestigd en door de golven zijn losgeraakt.
De autoriteiten roepen strandgangers op om verdachte pakketten niet aan te raken en direct melding te maken bij de douane of politie.
Vergelijkbare vondsten in Nederland
Vorige maand werden ook langs de Nederlandse Noordzeekust drugs aangetroffen, waaronder op het strand van Scheveningen. De politie moest daar strandbezoekers weghalen die op zoek waren naar meer pakketten. Deze incidenten wijzen erop dat de Noordzee een populaire route blijft voor de smokkel van drugs.